Chirurgia plastyczna

Korekcja kształtu uszu

CZAS TRWANIA
1h
ZNIECZULENIE
miejscowe z premedykacją
POBYT W KLINICE
3h

Celem zabiegu jest zmiana wyglądu zewnętrznego uszu poprzez korektę kąta odstawania małżowin usznych od głowy.

Dlaczego nasza klinika?

  • Artur Gromadziński jest jednym z nielicznych lekarzy w Polsce i w Europie, którzy posiadają jednocześnie specjalizację II stopnia z chirurgii plastycznej oraz specjalizację II stopnia z chirurgii onkologicznej.
  • Klinikę Gromadziński Zespół Medyczny tworzą specjaliści dla których medycyna jest pasją i których cechuje nieustanna chęć poszerzania wiedzy oraz zdobywania nowych umiejętności.
  • W naszej klinice najwyższe standardy chirurgii plastycznej łączymy z doświadczeniem z zakresu onkologii.

Celem zabiegu jest zmiana wyglądu zewnętrznego uszu poprzez korektę kąta odstawania małżowin usznych od głowy.

Lekarz w trakcie konsultacji pokazuje pacjentowi jaki będzie kształt jego uszu po operacji. Korekcję uszu przeprowadza się w trybie ambulatoryjnym, więc Pacjent pozostaje w klinice tylko przez kilka godzin w dniu zabiegu. Pacjent otrzymuje najczęściej znieczulenie miejscowe wspomagane premedykacją.

Plastyka uszu polega na wykonaniu cięć na tylnej powierzchni ucha, odsłonięciu i wymodelowaniu chrząstki ucha, umocowaniu jej szwami i wycięciu nadmiaru skóry za uchem. Blizna jest w zasadzie niewidoczna, ponieważ linia szwów przebiega wyłącznie na tylnej powierzchni ucha.

Każdy zabieg chirurgiczny jest obciążeniem organizmu. Dlatego nasi specjaliści zawsze przeprowadzają wywiad kwalifikujący do zabiegu. Ogólne warunki przeprowadzenia operacji to:

  • dobry stan zdrowia (nie wykonujemy zabiegów w okresie infekcji, szczególnie górnych dróg oddechowych);
  • przed zabiegami zaplanowanymi w znieczuleniu ogólnym (dożylnym złożonym) przeprowadzana jest konsultacja anestezjologiczna;
  • nie przeprowadza się zabiegów w czasie menstruacji ze względu na obniżoną krzepliwość krwi;
  • przed zabiegiem należy wykonać badania krwi: morfologie oraz krzepliwość krwi ( * w dniu zabiegu wyniki badań krwi powinny być nie starsze niż miesiąc)
  • wskazane jest, aby Pacjent był zaszczepiony przeciw WZW typu B (żółtaczka zakaźna), jednak nie jest to warunek konieczny do przeprowadzenia zabiegu.

Po zabiegu na uszy zakładane są opatrunki, dodatkowo przytrzymywane opaską z bandaża. W  trzecim dniu po zabiegu opatrunek jest zmieniany na bawełnianą opaskę.  Po zabiegu małżowiny uszne mogą być obrzęknięte. Obrzęk ustępuje zazwyczaj w ciągu kilku dni.

Po zdjęciu opatrunków przez około 2 tygodnie Pacjent powinien nosić opaskę 24h na dobę. Szwy zdejmowane są między 12 a 14 dniem po zabiegu. Uszy należy chronić przed przemarznięciem oraz zawianiem. Ostateczny efekt operacji uzyskuje się zazwyczaj około 3 miesiąca po jej wykonaniu

Opinie naszych pacjentów

Zapraszamy do kontaktu

Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

Dowiedz się więcej

+48 (61) 833 24 38